Zapraszamy na Konferencję

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję „Dialog Motywujący i Terapia Poznawczo-Behawioralna w różnych zastosowaniach, czyli jak skutecznie wspierać klienta, specjalistę i system”, organizowaną przez Akademię Myśli i Emocji, która odbędzie się 15-16.06.2018 r. w Toruniu pod patronatem PTTM

Drodzy Członkowie PTTM,
to już ostatni dzwonek żeby zapisać się na Międzynarodową Konferencję „Dialog Motywujący i Terapia Poznawczo-Behawioralna w różnych zastosowaniach, czyli jak skutecznie wspierać klienta, specjalistę i system”, która odbędzie się w Toruniu w dniach 15-16.06.
Polskie Towarzystwo Terapii Motywującej objęło patronat nad tym wydarzeniem. Nasi członkowie mają zagwarantowaną obniżoną opłatę w wysokości 449 zł za dwa dni konferencyjne. Zachęcamy również do udziału w niezwykle ciekawych warsztatach pokonferencyjnych 17 i 17-18.06.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie organizatora, Akademii Myśli i Emocji: www.amie.pl/konferencja/
Jednym z gości i prelegentów konferencji będzie twórca Dialogu Motywującego William Miller, który wygłosi wykład pod intrygującym tytułem „Dialog Motywujący jako sposób bycia”. Oto co pisze o swoim wystąpieniu:
Dialog Motywujący jako sposób bycia
 Dokąd doprowadzi nas Dialog Motywujący w przyszłości – jego praktyka, badania i szkolenia? Mając dziś ponad tysiąc kontrolowanych badań klinicznych opisanych w literaturze, Bill Miller zastanowi się nad tym, czego się nauczyliśmy i co to może oznaczać dla przyszłości DM? Oto niektóre z elementów tej układanki:
 – Dialogu motywującego da się nauczyć
– „Dodanie” DM do innych interwencji opartych na dowodach często zwiększa skuteczność obu
– Badania porównujące DM z innymi metodami terapeutycznym często nie wykazują różnic w zakresie efektów
– Terapeuta i jego postawa w dużym stopniu wpływają na efektywność DM (i innych psychoterapii)
– W około 1/3 prób klinicznych dotyczących DM nie stwierdzono istotnych korzyści
– To co klienci mówią podczas sesji DM pozwala przewidzieć rezultaty jakie osiągną
– Praca zgodna i spójna z zasadami DM prognozuje dobre rezultaty u klienta
– DM działa lepiej w odniesieniu do klientów z grup „mniejszościowych” LUB do klientów ze specyficznymi potrzebami
 W jaki sposób te elementy układanki pasują do siebie i jakie ma to implikacje dla praktyków/ trenerów DM?
Zapraszamy serdecznie na konferencję i mamy nadzieję, że będziemy mogli w licznym gronie świętować 10-lecie Dialogu Motywującego w Polsce oraz naszego Towarzystwa.
Z pozdrowieniami
Zarząd Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej:
Aleksandra Wilkin-Day – Przewodnicząca
Magda Dolska-Topór – Wiceprzewodnicząca
Anna Pierzchalska – Członkini Zarządu, Skarbnik
Agata Groszek – Członkini Zarządu
Marzena Mendyk – Członkini Zarządu

SUPERWIZJE KOLEŻEŃSKIE DM 21.06.18

Zapraszamy na kolejne superwizje koleżeńskie DM, które odbędą się 21 czerwca, w czwartek, w godz. 20.00-22.00 w nowej siedzibie towarzystwa przy ulicy Puławskiej 43 m.7 w Warszawie.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych Dialogiem Motywującym niezależnie od poziomu zaawansowania w DM.

Spotkania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca po uprzednim zgłoszeniu obecności zainteresowanych osób (tel. 606 817 827).

Gospodarzami spotkań są terapeuci motywujący – zapraszamy do zgłaszania swojej gotowości (tel. 606 817 827).

Jednocześnie zachęcamy terapeutów motywujących do organizowania superwizji w swoich miastach!

Spotkanie z autorami książki „Depresja nastolatków – jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać”

„Depresja nastolatków – jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać”
Zapraszamy na spotkanie w Psyche w Warszawie!

Organizatorzy: Psyche Books&Cafe. Księgarnio-kawiarnia i GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

22 maja w godzinach 18:00 – 21:00

Psyche Books&Cafe. Księgarnio-kawiarnia
Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa

Depresja – to choroba naszych czasów; obecnie trzecia pod względem powszechności, a już wkrótce pierwsza. Dotyka osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy kolor skóry. Wielu z nas niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zachowania są pomocne, a jakie szkodzą. W jaki sposób depresja wpływa na myślenie, postrzeganie, zachowania? Jak mówić, a czego zdecydowanie unikać? Dlatego tak ważne jest zdobywanie rzetelnej wiedzy o depresji. Na szczęście jest uleczalna i można z nią żyć – o tym, jak się objawia, co przeżywa osoba pogrążona w depresji i jak sobie z nią radzić opowiedzą autorzy znakomitej, bardzo dobrze przyjętej książki „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać.”: Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, a także Amelia Gruszczyńska, która podczas spotkania podzieli się swoją historią.

To wyjątkowa okazja, by spotkać wybitnych specjalistów, którzy pracują z nastolatkami (i ich rodzinami) dotkniętymi depresją. Ta książka jest jak mapa, która pozwala zrozumieć, zaakceptować i właściwie reagować na ten trudny, przykry epizod. Znajdują się w niej materiały zarówno dla nastolatków, jak i dla rodziców. Z powodzeniem także trafią do pozostałych potrzebujących wsparcia. Komiksy, ćwiczenia, opisy przypadków, historie oraz bardzo przystępna forma tłumaczy na czym polega choroba, jak ją rozpoznać, jakie niesie ze sobą skutki i gdzie szukać pomocy.

Biorąc pod uwagę powyższe, będzie to arcyciekawe i wartościowe spotkanie, gdzie w jednym miejscu spotkają się terapeuci, psychologowie, studenci, nastolatki, rodzice, chorzy na depresję i wszyscy zainteresowani oraz chcący dowiedzieć się, jak mogą wesprzeć swoich bliskich. Jeśli jesteś którymś z nich, to zapraszamy serdecznie, bo warto!

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję „Dialog Motywujący i Terapia Poznawczo-Behawioralna w różnych zastosowaniach, czyli jak skutecznie wspierać klienta, specjalistę i system”, organizowaną przez Akademię Myśli i Emocji, która odbędzie się 15-16.06.2018 r. w Toruniu pod patronatem PTTM

Drodzy Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej!

Z przyjemnością informujemy, że PTTM objęło patronat nad Międzynarodową Konferencją „Dialog Motywujący i Terapia Poznawczo-Behawioralna w różnych zastosowaniach, czyli jak skutecznie wspierać klienta, specjalistę i system”, organizowanej przez Akademię Myśli i Emocji, która odbędzie się 15-16.06.2018 r. w Toruniu.

W konferencji weźmie udział twórca Dialogu Motywującego William Miller, a także inni znakomici praktycy DM i członkowie MINT: Guy Undrill, Jeff Breckon, Chris Wagner i David Prescott.

Dla naszego Towarzystwa to wydarzenie ma szczególne znaczenie, bowiem dokładnie 10 lat temu – właśnie w Toruniu – powstało PTTM. Cieszymy się więc niezmiernie, że możemy uczestniczyć w tej konferencji i świętować pierwsze 10 lat Dialogu Motywującego w Polsce.

PTTM będzie współorganizatorem sesji plakatowej podczas konferencji. Chcemy pokazać historię DM w Polsce, a także stworzyć wszystkim, którzy zajmują się Dialogiem Motywującym, możliwość podzielenia się doświadczeniami, badaniami i sukcesami związanymi z zastosowaniem tej metody w różnych obszarach pracy z drugim człowiekiem. Zapraszamy do zgłaszania chęci udziału w sesji plakatowej poprzez przesłanie maila na adres sekretariat@pttm.org.pl.

Członkowie PTTM z opłaconymi składkami członkowskimi będą mogli korzystać z obniżonej opłaty konferencyjnej – dostępnej dla innych zainteresowanych do 30.04.2018 -przez cały okres rejestracji.

Podczas konferencji będzie też zorganizowane specjalne spotkanie z Williamem Millerem tylko dla członków PTTM.

Mam nadzieję, że spotkamy się w licznym gronie, by wspólnie świętować 10-lecie Dialogu Motywującego w Polsce.

W załączeniu zaproszenie na konferencję oraz informacja o warsztatach pokonferencyjnych.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz zapisy na: http://www.amie.pl/konferencja/

Zapraszamy serdecznie!

 

Zarząd Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej:

Aleksandra Wilkin-Day – Przewodnicząca

Magda Dolska-Topór – Wiceprzewodnicząca

Anna Pierzchalska – Skarbnik

Agata Groszek – Członkini Zarządu

Marzena Mendyk – Członkini Zarządu

 

Konferencja DM i TPB 15-16.06.2018

Warsztat Jeff Brecon 17.06.2018

Warsztat Chris Wagner 17-18.06.2018

Warsztat Guy Undrill 17.06.2018

 

Regulamin nadawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (przyjęty uchwałą 53 z dnia 19.02.2018r., z uwzględnieniem korekt zawartych w uchwale 55 z dnia 15.03.2018r.)

Szanowni Państwo,
Przez ostatni rok w gronie Zarządu PTTM, Komisji Naukowo Dydaktycznej oraz Koordynatora do spraw certyfikacji – Konrada Ambroziaka, trwały prace na rzecz stworzenia regulaminu certyfikacji, który uwzględniałby m.in. sytuację osób, które zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności z zakresu Dialogu Motywującego na szkoleniach prowadzonych w ramach projektów, organizowanych przez PTTM lub niezależnych warsztatach, które są prowadzone przez certyfikowanych terapeutów PTTM w ramach indywidualnych umów.Continue reading