Regulamin nadawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (przyjęty uchwałą 53 z dnia 19.02.2018r., z uwzględnieniem korekt zawartych w uchwale 55 z dnia 15.03.2018r.)

Szanowni Państwo,
Przez ostatni rok w gronie Zarządu PTTM, Komisji Naukowo Dydaktycznej oraz Koordynatora do spraw certyfikacji – Konrada Ambroziaka, trwały prace na rzecz stworzenia regulaminu certyfikacji, który uwzględniałby m.in. sytuację osób, które zdobywają wiedzę i rozwijają umiejętności z zakresu Dialogu Motywującego na szkoleniach prowadzonych w ramach projektów, organizowanych przez PTTM lub niezależnych warsztatach, które są prowadzone przez certyfikowanych terapeutów PTTM w ramach indywidualnych umów.

Do tej pory o certyfikat Terapeuty Motywującego PTTM można było się starać po ukończeniu atestowanego przez PTTM kursu, które trwało minimum dwa lata.
Twórcy nowego regulaminu wzięli również pod uwagę identyfikację zawodową kandydatów – stworzono definicję certyfikatu Praktyka DM i certyfikatu Terapeuty Motywującego. Od momentu uchwalenia regulaminu o certyfikat Praktyka mogą się ubiegać osoby, które mają m.in. wykształcenie średnie.
W nowym regulaminie certyfikacji stworzono również reguły, dotyczące prowadzenia superwizji w procesie szkolenia kandydatów do uzyskania certyfikatów Praktyka DM lub Terapeuty Motywującego PTTM. Osoby, które  spełniają kryteria punktu IV regulaminu z dnia 19.02.2018 roku (Regulamin dostępny >>TUTAJ<<)
i chciałyby ubiegać się  rekomendacje PTTM do prowadzenia tychże superwizji, zapraszamy do składania wniosków do KND.
Szczegółowe zapisy w/w sprawach, znajdą Państwo w nowym regulaminie certyfikacji z dnia 19.02.2018 r.

 

Zarząd PTTM jednocześnie chce zwrócić uwagę, że członkowie PTTM, którzy rozpoczęli atestowane przez PTTM kursy z Dialogu Motywującego przed 19 lutym 2018 r. mogą ubiegać się o certyfikat Terapeuty Motywującego na zasadach określonych przez dotychczasowy Regulamin PTTM dotyczący zasad przyznawania certyfikatu Terapeuty Motywującego PTTM uchwalony na zebraniu Zarządu PTTM w dn. 11.06.2014r., wraz ze zmianą uchwaloną dnia 7.09.2017 roku”. (Regulamin z dn 11.06.2014r. dostępny >>TUTAJ<<)

W ramach wolontaryjnej pracy na rzecz PTTM, została przetłumaczona skala MITI 4.2.1 (>>TUTAJ<<).
W drugiej połowie 2017 roku odbył się kurs skali MITI 4.2.1. Siedemnastu certyfikowanych terapeutów motywujących PTTM zostało koderami skali MITI 4.2.1. (>>TUTAJ<<). Osoby te mogą być powoływane przez Zarząd PTTM do oceniania nagrań przesyłanych w procedurze ubiegania się o certyfikat PTTM.

 

W imieniu Zarządu PTTM,

Marta Lizis – Młodożeniec

 

Posted in Uncategorized.