Forum MINT i TNT 2018

 

 

 

 

 

 

MINT Forum 2019 obędzie się w dniach 26-28 września w Tallinie, Estonia!

Więcej informacji: http://www.motivationalinterviewing.org/2018-mint-forum

——————————————————————————————————————————————

TNT (Training of New Trainers) oraz MINT Forum 2018 odbyły się w dniach 29 października – 3 listopada w Nowym Orleanie, USA.

 

20 – ta rocznica MINT! (Motivational Interviewing Network of Trainers)

W dniach 5-7 października 2017 roku w Malahide Grand Hotel pod Dublinem odbyło się 20-te Forum członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Dialogu Motywującego MINT (Motivational Interviewing Network of Trainers).

Na konferencję przyjechało niemal 350 trenerów DM z kilkudziesięciu krajów z całego świata, aby jak co roku wspólnie wymieniać się doświadczeniami w stosowaniu Dialogu Motywującego w pracy terapeutycznej, dydaktycznej i trenerskiej.

W MINT Forum uczestniczyli wszyscy najważniejsi i najbardziej zasłużeni dla rozwoju DM specjaliści – autorzy najważniejszych  książek i publikacji na temat Dialogu Motywującego:    D.Rosengreen, C.Wagner, K.Ingerllson, T.Barth, D.Prescot, A.Zuckoff  i wielu innych.

Oczywiście nie zabrakło prof. W.R.Millera i prof. S.Rollnicka, którzy przy każdej okazji dzielili się swoim doświadczeniem w stosowaniu DM od niemal 30 lat.

Przed rozpoczęciem MINT Forum jak zwykle odbyły się warsztaty TNT dla nowych trenerów (Training for New Trainers) co sprawiło, że nowymi członkami MINT zostało kolejnych 60 osób z różnych stron świata.

 

Trzydniowa, połączona z seminariami i warsztatami konferencja, organizowana przez MINT jest rzadką okazją do poznania nowych doniesień z zakresu badań i praktyki DM od niewiarygodnej grupy ekspertów.

To idealne wydarzenie dla trenerów, terapeutów i praktyków DM z różnych obszarów pracy z drugim człowiekiem zainteresowanych lepszym zrozumieniem zarówno praktyki, jak  integracji Dialogu z innymi podejściami terapeutycznymi.  Mogą w nim wziąć udział wyłącznie członkowie MINT.

W Forum uczestniczyła również  spora, bo 8 osobowa grupa przedstawicieli z Polski. Obecni byli przedstawiciele Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej: Olga Mrozowska – Przewodnicząca oraz Zygmunt Medowski – Wiceprzewodniczący, członkowie Komisji Naukowo Dydaktycznej PTTM – Aleksandra Wilkin-Day i Robert Rejniak oraz członkowie PTTM: Agata Groszek, Anna Derwich,  Iga Jaraczewska i Dominik Meinhart-Burzyński.

Aleksandra Wilkin-Day oraz Agata Groszek zgłosiły się jako wolontariuszki do prac  organizacyjnych na rzecz Forum.